Türkçe English

Bugun işbaşı yaptım Enter'de, bilginize. Bu sure içinde sizlerle çalışmaktan dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Ozellikle diger IK danismanligi firmalarindan farkli olarak samimi ve açık yaklaşımınız, çalışanı ön planda tutarak ilişkileri ele almanız, benimle ilgili olabilecek, is firsatlarını karşıma koymaniz sizlerle çalışırken beni oldukca mutlu eden ozelliklerinizdi. Görüşmek üzere, selamlar.

Hakan SÜER
Enter Bilgisayar Senior Account Manager

 

Bugun beni yonlendirmis oldugunuz Standard Profil firmasina Teklif Mühendisi pozisyonu icin 1 Kasim 2005 itibariyle baslamak uzere imza attim.Gercekten calisma mantigi ve hedefleriyle de bana cok uygun bir firma olduguna inaniyorum ve uzun yillar calismayi umit ediyorum. Yardimlariniz ve katkilariniz icin sonsuz tesekkurler.Acikcasi kendi acimdan yeniden danismanlik hizmetinizden yararlanmayi umuyorum, uzun sure Standard Profil'de calismayi dusunuyor ve umud ediyorum, ancak iletisim bilgilerinizi ve kartvizitinizi sakliyorum, ileride Fransa ve ABD'den donen veya donmeyi dusunen arkadaslarimi da sizlere yonlendirecegimden emin olabilirsiniz. Tekrardan tesekkurler...

Alper ÜNAL
Standard Profil Teklif Mühendisi

 

"Fortune'nun, seçme ve yerleştirme danışmanlığı konusunda, hızlı ve doğru yönlendirmeleriyle, eleman ve işverenin karşılıklı memnuniyetini en iyi şekilde sağladığı kanısındayım. "

Müge ONAN
Kurumsal İletişim Müdürü
Corporate Communication Manager
Kempinski Residence İstanbul

 

Günümüzde iş arayan ile eleman arayan tarafları buluşturan ve adına "insan kaynakları" denilen hizmeti bir çok firma maalesef ücreti veren taraf olması nedeni ile "şirket kaynakları" olarak düşünmekte ve değerlendirmektedir. Oysa unutulan en önemli detay o hizmet karşılığı ücrete bahis konusu olan kaynak çalışan emeğidir. Ve ihmal edilen tarafta çalışan tarafıdır. Maalesef bir çok işe alım uygulaması CV taraması ve CV'de görünenler ile sınırlı kalmaktadır.

Benim sektörde aksadığını gördüğüm iki önemli konu.

  • Başvuru sahiplerine firmaların davranış şekli
  • Pozisyona uygun aday profili oluşturulurken izlenen yoldur.

Aysen Arıduru tarafından yönetilen Fortune, danışmanlık hizmetlerinde beni çok etkileyen uygulamaların en önemli farkı sektör içinde aksadığını düşündüğüm problemleri çözmüş olmalarıdır. Gerek işe alımlarda adaylara davranış şekilleri, gerekse uygun aday profili hazırlarken adayın önceki şirketlerde yaptıkları işin kazandırdığı ve CV'de görünmeyen yetkinlikleride açığa çıkarmadaki becerileridir.

İş arama süreci zor ve birçok sıkıntıyı belirsizliği de beraberinde getiren ve bazen uzun olabilen bir sürectir. bu sürecte insan kaynakları hizmetinde adayın teknik yetkinliklerini belirlemek kadar psikolojik durumunu da göz önünde bulundurmak gerektiğini düşünüyorum. Fortune Danışmanlık bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren firmaların başında gelmektedir.

Jan Cırıl

 

Aldığım bilgisayar mühendisliği eğitiminin ardından, yurt dışında yüksek lisansımı tamamladım ve Türkiye'ye geri döndüm. Askerliğimi de bitirmiştim... Artık iş hayatına atılacaktım. Bu anda alınacak kararların, iş seçiminin öneminin farkındaydım. İşte bu nokta da karşıma FORTUNE çıktı ve kariyerimin ilk adımlarında profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanın önemini daha iyi anladım. Görüşmemizde beni dikkatle dinleyip ilerisi için beklentilerimi sordular. Gerçekten de hangi sektörde, nasıl bir şirkette çalışmanın benim için daha uygun olabileceği ve daha da önemlisi, kariyer hedeflerimle örtüşecek bir iş bulmam konusunda yardımcı oldular. Böylece, çok kısa sürede gerçekten yaptığım işten zevk aldığım, kariyer planımla örtüşen bir iş buldum. Şu anda, FORTUNE'la beraber kariyerime yön verdiğim için çok memnunum. Kendilerine gösterdikleri ilgiden, etkin danışmanlık hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum.

Esen BERMEK
Bilişim Çözümleri Uzmanı
Treda Bilişim Teknolojileri A.Ş.

 

Fortune Danışmanlık ile tanışmam, Fortune'nun CMC adına verdiği ilan ile gerçekleşti. İlana başvurma sürecinden sonra, görüşme için çağırdılar. Görüşme esnasında Fortune Danışmanının It konusunda çok bilgili olduğunu fark ettim. Bu sayede iş görüşmemde It nin teorik ve teknolojik konularda çok net olarak anlaştığımızı söyleyebilirim. Görüşme esnasında , firmanız tarafından bu kadar titizlik ve ön çalışmalarla hazırlanılması gerçekten olumlu gördüğüm bir gelişmeydi. Çünkü IT sektörünü bilen ve bunu anlayan danışmalık firma sayısı gerçekten az. IT hızlı bir şekilde ilerlemesi ve bu ilerleme esnasında , uygun eleman bulunması için danışmanlık firmalarının da bu ilerlemeye ayak uydurması gerekmekte ve bu konuyu firmanızın başarı ile yaptığını söylemek isterim. Görüşmeler sonrasında CMC ile randevu konusunda uygun zamanın belirlenmesi ve iş takibini de başarı ile yapan, ayrıca CMC ile ile benim aramdaki anlaşmazlıkları gideren sizlere teşekkür ederim. Bütün bu olanakları sağlayan ve işe girmemde pay sahibi olan Fortune Danışmanlık ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Gürkan Oktay
CMC İletişim
Yazılım Geliştirme Mühendisi

 

Piyasada çok popüler kariyer şirket ve portalleri var. Fakat bunlarda birşey eksik. CV si yayınlanan herkes aslında kariyer firmasının gözünde birer kağıttan ibaret. Bunun birinci sebebi çok fazla insanla çalışmaları, ikinci sebebi ise head hunter şeklinde çalışamamalarıdır. Örnek verirsek bu firmalarda benim CV'm vardır ama beni tanımazlar tavsiye etmezler. Fortune ise benim geçmiş tecrubelerimi bilir, beni tanır, aldığım feedbacke şahit olur; beğenir ya da beğenmez. Neticede önerdiğiniz kişiyi tanırsınız.

  • Sonuç olarak büyümek önemli fakat head hunter yeteneklerinizi kaybetmemeniz ve önerdiğiniz adayları tanımanız da önemli. Yani adayları 'lifetime' gözetmeniz iyi bir nokta.
  • Bunların yanında sizin ve firmanızla ilgili basında da çok olumlu haberlere rastladım bu da çok iyi.

Oğuz Kaplan